Chat with us, powered by LiveChat
Producenci

Umywalki nablatowe

Miski umywalkowe są jednym z najczęściej używanych elementów łazienkowego wyposażenia. Warto więc poświęcić trochę czasu i sporo uwagi, by wybrać model, który zachwyci formą, funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Umywalka łazienkowa nablatowa, w ostatnich latach jest pod tym względem prawdziwych hitem wnętrzarskim. Miska może stanowić jeden z głównych punktów aranżacji pomieszczenia, nadając niejako kierunek, w którym podąża styl. Umywalka nastawna, niezależnie od tego, czy wnosi powiew klasyki, czy też prezentuje bardziej futurystyczny wygląd – jest produktem bardziej wyrafinowanym aniżeli tradycyjny, wpuszczany zlew.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą obejmującą bogactwo kształtów i wzorów. Razem z nami wejdź w świat oryginalnych, praktycznych oraz ciekawych rozwiązań i wybierz zlew łazienkowy dopasowany do Twojego charakteru.

Zlewy nablatowe łazienkowe – charakterystyka

Biorąc pod uwagę budowę, nablatowa umywalka prostokątna lub owalna, nie różni się mocno od tradycyjnych zlewów łazienkowych. Wyróżnia ją to, że jej kształt nie musi być dopasowany do szafki lub blatu. Umywalka z baterią jest ustawiana bezpośrednio na powierzchni blatu, co w efekcie daje wyraźny dysonans pomiędzy odczuwaniem wrażeń estetycznych. Umywalki nablatowe (owalne, prostokątne i te o nieregularnym kształcie jak choćby łezka) są synonimem elegancji i z założenia wnoszą do każdego wnętrza powiew luksusu.

Łazienka wyposażona w zlew nablatowy z kranem lub bez, prezentuje się lepiej w każdym przypadku. Nieważne, czy nurtem przewodnim jest styl industrialny, minimalistyczny, pełen przepychu itp. Wyposażamy łazienki indywidualnych odbiorców i komercyjnych instytucji jak hotele, czy centra biznesowe.

Sposób montażu w żaden sposób nie ogranicza projektantów. Misa nie musi być bowiem dopasowana do konkretnego otworu w szafce. Dzięki temu masz możliwość wyboru wielu niebanalnych rozwiązań, które z pewnością będą unikatowym i finezyjnym uzupełnieniem dobrze zaprojektowanej łazienki.

Umywalki łazienkowe nablatowe – zalety

Umywalka na blacie jako kategoria armatury łazienkowej święci triumfy popularności. Nie jest to jedynie zasługa ponadczasowego designu i wyrafinowanego piękna. Prócz tych oczywistych cech, każda misa nablatowa jest też produktem trwałym i niezwykle praktycznym. Poniżej prezentujemy listę największych zalet umywalki na blat.

  • Łatwość pielęgnacji – gładkie, obłe powierzchnie oraz brak trudno dostępnych zakamarków sprawiają, że utrzymanie czystości zarówno misy, jak i jej okolic nie stanowi żadnego problemu.
  • Uniwersalność – umywalki na blacie sprawdzają się równie dobrze w aranżacjach nowoczesnych i klasycznych. Doskonale komponują się ze stylem rustykalnym, glamour i z wieloma innymi.
  • Dodatkowa przestrzeń – blat w łazience sprawia, że oprócz tego, że znajduje się na nim misa nablatowa, znajdzie się tam również sporo przestrzeni na różne kosmetyki i drobiazgi.
  • Większa ochrona szafki – nowoczesne umywalki nablatowe z wysokim rantem zabezpieczają blat lub szafkę umieszczoną pod zlewem przed zachlapaniem, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia lub zabrudzenia (np. mydłem) tych elementów.
  • Komfort użytkowania – każda mała i duża umywalka nablatowa, zaprojektowana jest z myślą o ergonomii, można więc mieć pewność co do tego, że produkty z tej kategorii będą łatwe i przyjemne w użytkowaniu.
  • Bogactwo wzorów – zlew nablatowy daje dużo większe pole wyboru niż umywalki tradycyjne.

Umywalki miski – na co zwrócić uwagę?

Jeśli już wiesz, że nablatowa umywalka łazienkowa jest produktem, którego oczekujesz w swoim domu, pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Na co zwrócić uwagę i jakimi kryteriami kierować się porównując poszczególne egzemplarze? Podpowiadamy w kilku punktach, jakie kwestie warto rozważyć, zanim dokonasz zakupu.

  1. Dopasowanie do wnętrza – nawet zakładając, że umywalka w łazience jest najczęściej używanym elementem wyposażenia tego pomieszczenia, to z całą pewnością jest rzadziej i mniej intensywnie eksploatowana niż np. zlew w kuchni. Warto więc skupić się na wyglądzie jako na podstawowym kryterium wyboru. W jednej łazience sprawdzą się małe umywalki nablatowe, w innej duże modele (np. szeroka na prawie metr, umywalka PIA 90). Podobnie jest z kwestią kształtu, choć parametr ten zależy bardziej od gustu użytkownika. Nasza oferta obfituje w produkty okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Mamy w asortymencie również misy w finezyjnych i futurystycznych kształtach.
  2. Materiał – najbardziej popularna jest biała ceramiczna umywalka na blat. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, a zarazem estetyczne i trwałe. Ceramiczne zlewy łazienkowe nie obciążają blatu w takim stopniu, jak np. wykonane z kamienia, nie wymagają więc tak zaawansowanego montażu. Szkło natomiast jest trudniejsze w konserwacji.
  3. Dostosowanie do użytkowników – jeśli z umywalki mają korzystać dzieci, fakt, czy jest ona wysoka, czy niska ma ogromne znaczenie. Trzeba jedna pamiętać, że płytka umywalka nablatowa może zwiększać ryzyko zachlapania blatu i łazienki.

Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka na blat łazienkowy?

Nablatowa umywalka do łazienki powinna znajdować się na wysokości od 85 do 90 cm. Takie są zalecenia, w praktyce wszystko zależy on osobistych preferencji i oczekiwań. Wysokość montażu powinna być dobrana do wzrostu użytkowników. Osoby niższe powinny zdecydować się umieszczenie zlewu na wysokości 80 cm od podłogi. W przypadku użytkowników o wzroście przekraczającym 180 cm warto rozważyć, czy nie lepszym pomysłem będzie zlew łazienkowy zamontowany na wysokości 90 cm lub nieco wyżej.

Zlewy nablatowe – sklep

Naszą działalność prowadzimy już 30 lat. Przez ten czas nawiązaliśmy wiele bliskich relacji z klientami i dostawcami. Dziś z dumą prezentujemy asortyment, w którym znajdują się również eleganckie umywalki przeznaczone do montażu na blacie. Wybierz naszą ofertę i przekonaj się, że współpraca z doświadczonym zespołem projektantów i doradców klienta przyniesie pożądany efekt. Sprzedajemy luksusowe produkty wyposażenia łazienek, zajmujemy się projektowaniem wnętrz i jesteśmy głosem doradczym w konsultacjach dotyczących doboru materiałów oraz zagospodarowania przestrzennego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl